Стандартні світлодіодні фітолампи

Стандартні світлодіодні лампи для рослин

Стандартні світлодіодні фітолампи застосовуються для освітлення рослин, що вирощуються в умовах нестачі освітленості. Основною перевагою таких фітоламп є їхнє стандартне приєднання до звичайних патронів для лампочок, що дозволяє використовувати такі фітолампи вже в існуючих світильниках або маючи стандартні патрони для лампочок. Основна маса фітоламп виробляється з найпоширенішим типом цоколя – E27, яким оснащена основна маса будь-яких ламп, що мають побутове призначення.

Конструктивно стандартна фітолампа є виріб конічної форми, вгорі конуса розташований цоколь, а основою лампи служить кругла панель з розміщеними на ній світлодіодами. Поверхня конуса складається з ребер радіатора, що служить для відведення тепла від світлодіодів, всередині лампи розміщено драйвер або блок живлення, залежно від типу та з'єднання світлодіодів, використаних у конкретній фітолампі. У стандартній лампі для освітлення рослин та розсади можуть застосовуватися як маленькі малопотужні безпорпусні світлодіоди, так і потужніші світлодіоди, що дають більш високий світловий потік. При використанні малопотужних світлодіодів така лампа не має оптики, що фокусує, а якщо в конструкції фітолампи використані більш потужні світлодіоди, така лампа може оснащуватися спеціальною оптикою для регулювання кута, під яким вона випромінює світло.

До недоліків стандартних ламп для рослин можна віднести їх невисоку потужність, що вимагає використання великої кількості подібних ламп для вирощування розсади або рослин, а також те, що в конструкції таких ламп зазвичай використовуються дешеві світлодіоди невідомих китайських виробників, термін служби яких бажає кращого, як та їх технічні характеристики. У таких світлодіодів цілком може виявитися зовсім не той спектр випромінювання і достатня потужність, які потрібні певному виду рослин.

Достоїнством стандартних фітоламп є їх повна уніфікація, що усуває проблему їх підключення, а також нижча ціна порівняно з лінійними світлодіодними світильниками або панельними світильниками для росту рослин. Завдяки збалансованому поєднанню ціни, якості та ефективності, стандартні лампи для освітлення рослин цілком підходять для відведеної для них ролі.