Вибір світлодіодів для фітолампи

Вибір світлодіодів для фітолампи

Існує провідний світовий виробник світлодіодів зі світовим ім'ям – американська копання Wolfspeed Inc, яка до 2021 року мала назву Cree Inc. Ця компанія має власні виробництва світлодіодів як на території США, так і в Китаї, виробництво світлодіодів на яких дуже жорстко контролюється. Оригінальні світлодіоди Cree завоювали світовий ринок, більша частина якого в цій галузі належить цьому виробнику. Якість та параметри світлодіодів Cree не викликають жодних сумнівів, крім того, вони мають тривалий ресурс експлуатації – близько 50000 годин.

Існують також високоякісні клони світлодіодів Cree, які виготовляються провідними китайськими чи тайванськими виробниками напівпровідникової продукції. Їх світлодіоди трохи дешевші за оригінальні світлодіоди Cree, а їх якість цілком порівнянна з оригіналом.

І існує безліч різних світлодіодів від невідомих виробників, ціна яких може бути в 2-3 рази меншою, ніж ціна, за яку можна купити якісні світлодіоди Cree. Такими дешевими світлодіодами повені не тільки Аліекспрес та інші подібні майданчики, але подібних пропозицій цілком достатньо у багатьох продавців у різних країнах світу.

Але каверза в тому, що якість самих світлодіодів залишає бажати кращого – не дотримується не колірна температура, ні довжина хвилі випромінюваного світла, що особливо важливо для фітоламп. Але ще один істотний мінус світлодіодів від невідомого виробника – це їхній ресурс експлуатації, який становить у кращому випадку 10000-20000 годин, і це якщо пощастить, що вам вдасться купити світлодіоди, які будуть справні, і вони відпрацюють зазначені виробником термін служби.

І наведених вище даних випливає, що, зрештою, дорогі фірмові світлодіоди обходяться в рази дешевше, ніж дешеві китайські підробки, які часто використовуються несумлінними виробниками фітосвітильників для рослин, які працюють за принципом – продав і забув. Але якщо важлива якість і надійність продукції, що виготовляється, то варто вибирати найбільш якісні комплектуючі для світлодіодних фіто світильників.