Панельні світлодіодні фітолампи

Панельні світлодіодні лампи для рослин

Панельні світлодіодні лампи є потужним компактним джерелом світла та призначені для освітлення рослин, що вирощуються у гроубоксах. Панельні світлодіодні лампи мають невеликі розміри, при цьому забезпечую потужний світловий потік необхідного рослинам спектра, який можна порівняти з сонячним. Панельні світильники бувають двох типів – на основі великої кількості потужних світлодіодів – їх може бути більше сотні, або на основі COB світлодіодних панелей, що мають ще більшу потужність, ніж одиничні світлодіоди – до складу одного світильника може входити від трьох до шести світлодіодів COB.

Панельні світильники на основі безлічі потужних світлодіодів мають найбільш оптимальний спектр випромінювання, оскільки сотні різних світлодіодів дозволяють створити практично будь-який необхідний спектр випромінювання, максимально наближений до того, який необхідний для нормального росту рослин, при цьому квантум борди легко ремонтуються шляхом заміни елементів, що вийшли з ладу. Єдиний недолік квантум бордів – їхня відносно висока вартість, але це з лишком окупається їх оптимальним спектром та високою ефективністю. Усі панельні світильники на основі світлодіодів оснащені примусовим охолодженням та захистом від перегріву.

Інший тип панельних світильників – фіто лампи на основі COB панелей, які являють собою складання з безлічі світлодіодних кристалів, розміщених на загальній підкладці, на якій також встановлений драйвер живлення світлодіодів. COB світлодіод має потужність 50 і більше ват, тому служить дуже потужним джерелом світла для рослин. Оскільки панелі COB мають великі розміри, до складу фіто світильника зазвичай входять від 3 до 6 таких панелей. Для забезпечення оптимального спектру у складі таких світильників використовуються спеціальні фіто світлодіоди, що мають піки у червоній та синій областях спектру, а додаткові жовті, червоні та сині панелі коригують спектр та забезпечують достатню потужність світлового потоку для ефективного росту рослин. Фіто лампи на основі COB панелей мають низьку вартість та високу ефективність, забезпечують значно більшу потужність, порівняно з панельними світильниками з невеликих потужних світлодіодів, та дозволяють ефективно вирощувати будь-які рослини в домашніх умовах у гроубоксах.