Лінійні світлодіодні лампи для рослин

Лінійні світлодіодні лампи для рослин

Лінійні світлодіодні лампи є вузьким і довгим світильником, оснащеним світлодіодною стрічкою або ланцюжком потужних світлодіодів. У разі використання в конструкції фітолампи світлодіодної стрічки світильники виходять менш потужними і не потребують великого радіатора охолодження, цілком підходить стандартний профіль для встановлення світлодіодної лерти. Для живлення такої фітолампи підходить блок живлення на 5 або 12 вольт, залежно від типу світлодіодної стрічки. Фітолампа на основі світлодіодної стрічки в основному використовується для досвічування рослин, які вирощують на підвіконнях або балконах, але якщо рослини вирощують у місцях, де мало сонячного світла або його немає зовсім – наприклад, у гроубоксах – знадобляться світильники потужніше. У цьому випадку краще підійде світильник на потужних світлодіодах, розміщених на радіаторі достатньої площі для відведення тепла, що виділяється при роботі такої фітолампи. Як джерело живлення світлодіодів використовуються блоки живлення спеціального типу – драйвери, які забезпечують необхідний струм споживання для оптимальної роботи світлодіодів.

Для зручності використання світлодіодні фіто лампи можуть оснащуватися спеціальними кронштейнами для їхнього кріплення або підставками для їх встановлення на підвіконня. Стандартні світлодіоди мають кут освітлення приблизно 120 градусів, що не завжди дозволяє оптимально використовувати випромінюване їми світло. Для цієї мети існує спеціальна оптика для світлодіодів, що дозволяє сфокусувати світло, створюючи кут освітлення від 10 до 60 градусів, завдяки чому фітолампу можна використовувати більш оптимально. На жаль, оптика використовується тільки в лампах, в яких застосовуються потужні світлодіоди, лампи на основі світлодіодної стрічки завжди створюють більш розсіяне світло. Для захисту від перегріву світлодіодні лампи оснащуються спеціальними захисними пристроями, що вимикають живлення під час перегріву лампи.

Залежно від того, в яких умовах і для яких цілей використовуватиметься фітолампа, її конструкція може бути різною. У загальному випадку лінійна фітолампа має розміри близько 1 метра та оптимально підходить для встановлення на будь-які підвіконня. Лінійні світлодіодні лампи також добре зарекомендували себе для досвічування рослин, які вирощуються в теплицях або створення повного освітлення для нормального росту рослин на стелажах або інших аналогічних конструкціях. Якщо ж рослини вирощуються в гроубоксах, то в цьому випадку все залежатиме від конструкції гроубоксу, його розмірів та виду рослин, які в ньому зростають. У деяких випадках цілком підійдуть лінійні світильники на основі потужних світлодіодів, а в деяких випадках краще звернути увагу на світлодіодні світильники іншої конструкції – наприклад, на світлодіодні панелі або світильники на основі потужних COB світлодіодів.