Світлодіодні лампи

Світлодіодні лампи

Світлодіодні лампи дуже економні, мають стандартний цоколь та призначені для заміни ламп розжарювання, а також лінійних та компактних люмінесцентних ламп. Завдяки стандартному способу підключення світлодіодні лампи дуже швидко набули поширення і в даний час використовуються практично повсюдно. Спектр випромінювання світлодіодних ламп близький до денного світла, основна маса таких ламп створює біле нейтральне світло, яке не дратує очі, але для тих, хто звик до жовтого світла ламп розжарювання, випускаються світлодіодні лампи теплішого відтінку.

Конструктивно світлодіодна лампа є певною кількістю світлодіодів, розміщених на невеликому радіаторі, а також драйвер струму невеликого розміру, що поміщається в цоколь і основу лампи. Поверхня лампи, що випромінює світло, зазвичай виготовляється з матового прозорого пластику, тому світлодіодні лампи практично не бояться ударів та не б'ються.

Для побутового освітлення найчастіше використовуються світлодіодні економні лампи з колірною температурою 4100 К (холодне світло) і 2800 К (тепле світло). Також у побутових цілях використовуються так звані RGB лампи, які дозволяють змінювати колір залежно від побажань їхнього власника.

Для використання в специфічних областях існують світлодіодні лампи зі спектром випромінювання, що відрізняється спектром та колірною температурою ламп, що використовуються в побутових цілях. Так, у фотографії та поліграфії стандартом є лампи, що мають колірну температуру 4100°К, що дозволяє забезпечити правильну перенесення кольорів і стабільність виробництва фотографічної та поліграфічної продукції. А для вирощування рослин в умовах низького освітлення взагалі важлива не колірна температура, а певні ділянки спектру, тому фітолампи мають специфічне світло рожевого відтінку – так вони споживають менше електроенергії, і рослини почуваються нормально.